Sport фахрийси Еркин Гиязов туғилган кунини нишонламоқда
Бугун, 14-ноябр куни жисмоний тарбия ва спортнинг атоқли арбоби Ғиязов Еркин Аббасович 85 йиллигини нишонламоқда. Ўзбекистонда гимнастика ва умуман спортни ривожлантиришга қўшган ҳиссаси учун Еркин Аббасович "СССР ва Ўзбекистон халқ таълими аълочиси", "енг фаол фахрий", "хизмат кўрсатган жисмоний тарбия ва Sport ходими", "Ўзбекистонда хизмат кўрсатган мураббий"каби қатор мукофотлар билан тақдирланган., Республика "Нуроний" жамғармаси биринчи даражали "меҳнат фахрийси". Ҳозирда Еркин Гиязов Ўзбекистон Sport ташкилотлари фахрийлари Кенгашининг назорат-тафтиш комиссияси раиси. У ҳали ҳам ўз билим ва тажрибасини ёш спортчилар ва мураббийларга топширади.
Ўзбекистон гимнастика Федерацияси, фахрийлар Кенгаши ва бутун мамлакатимиз гимнастика жамоатчилиги кун қаҳрамонини самимий табриклайди. Сизга сиҳат-саломатлик, узоқ умр ва ажойиб спортимиз тараққиёти ва фаровонлиги йўлида самарали меҳнат тилаймиз.

День рождения отмечает ветеран спорта Эркин Гиязов
Сегодня, 14 ноября, 85-летний юбилей отмечает выдающийся деятель физической культуры и спорта Гиязов Эркин Аббасович. За вклад в развитие гимнастики в Узбекистане и спорта в целом Эркин Аббасович удостоен целого ряда наград: «Отличник народного образования СССР и Узбекистана», «Самый активный ветеран», «Заслуженный работник физической культуры и спорта», «Заслуженный тренер Узбекистана», «Ветеран труда» I степени Республиканского фонда «Нуроний». В настоящее время Эркин Гиязов является председателем Контрольно-ревизионной комиссии Совета ветеранов спортивных организаций Узбекистана. Он и до сих пор передаёт свои знания и опыт молодым спортсменам и тренерам.
Федерация Гимнастики Узбекистана, Совет ветеранов и вся гимнастическая общественность нашей страны сердечно поздравляют юбиляра. Желаем крепкого здоровья, долгих лет жизни и плодотворной работы во благо развития и процветания нашего прекрасного вида спорта.