Turizm va sport vaziri O'zbekiston gimnastikasi federatsiyasining vakillari bilan uchrashuv oʻtkazdi
Bosh vazir o‘rinbosari, Turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimov O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi vakillari bilan yig‘ilish o‘tkazdi. Tadbir davomida  O'zbekiston gimnastikasi federatsiyasining rahbari Ruslan Mustaev o‘tgan Olimpiya sikli bo‘yicha hisobotini himoya qilib, badiiy va sport gimnastikasi bo‘yicha terma jamoa a’zolarining Tokio-2020dagi ishtiroki haqida batafsil ma’lumot berdi. Shuningdek 2024-yilda Parijda bo‘lib o‘tadigan Olimpiya o'yinlariga terma jamoalarini a'zolarini tayyorlash strategiyasi, litsenziyalarni qo‘lga kiritish tartibi va rejalashtirilgan natijalar bilan tanishtirdi. Vazir zaxiraning mavjudligi, viloyatlar va chekka tumanlardan istiqbolli sportchilar tanlab olinayotganidan kamchiliklar bo'yicha xavotir bildirdi. Gimnastika turlari bo‘yicha katta murabbiylar hududlarda gimnastika turlarini rivojlantirish bilan bog‘liq vaziyat va mavjud muammolar bilan tanishtirishdi. Asosiy sport bazasini qaytarish muammosi inobatga olindi.
Yig‘ilishda Rustam Shaabduraxmonov boshchiligida MOQ va Vazirlar Mahkamasi vakillari ham ishtirok etdi. Vazir sport gimnastikasi va trampolin sport turlarini rivojlantirish bo‘yicha qaror loyihasini tayyorlash bo‘yicha topshiriq berdi.

Министр туризма и спорта провёл встречу с членами ФГУ
Заместитель премьер-министра, Министр туризма и спорта Азиз Абдухакимов провёл встречу с представителями Федерации Гимнастики Узбекистана. В ходе мероприятия руководитель ФГУ Руслан Мустаев защитил отчёт предыдущего олимпийского цикла, подробно проинформировал об участии членов сборных по спортивной и художественной гимнастике в Токио 2020. Также была представлена стратегия подготовки олимпийских сборных к Играм 2024, которые состоятся в Париже, порядок завоевания лицензий и планируемые результаты. Министр выразил обеспокоенность в отношении наличия резерва и отбора перспективных спортсменов из областей и отдалённых местностей. Старшие тренеры по видам гимнастики поделились обстановкой, связанной с развитием гимнастических дисциплин в регионах, существующими проблемами. Принята ко вниманию проблема возврата основной спортивной базы.
На встрече также присутствовали представители НОК, во главе с Рустамом Шаабдурахмановым и Кабинета министров. Глава Министерства поручил подготовить проект постановления по развитию спортивной гимнастики и трамполина.