Timur Abduvaliev O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi bosh kotibi etib tayinlandi. U yangi lavozim vazifalari bilan bir qatorda sportning gimnastika turlari bo‘yicha Respublika murabbiylar va hakamlar maktabiga ham rahbarlik qilmoqda. Bugun, 8 iyun kuni Timur Abduvaliev o'zining tug'ilgan kunini nishonlamoqda. Federal davlat universiteti xodimlari tug'ilgan kungi odamga yangi mas'uliyatli lavozimda muvaffaqiyatlar, farovonlik va mustahkam sog'liq tilaydi.
Ilgari G‘ozal Filippova 16 yil davomida FGU bosh kotibi lavozimida ishlagan. Hozirda u o'z faoliyatini gimnastika turlari bo'yicha texnik qo'mitalar raisi sifatida davom ettirmoqda. G‘ozal Filippova Osiyo gimnastika ittifoqining badiiy gimnastika bo‘yicha texnik qo‘mitasi prezidenti ham hisoblanadi.

Тимур Абдувалиев назначен на должность Генерального секретаря ФГУ
Тимур Абдувалиев назначен генеральным секретарём Федерации Гимнастики Узбекистана. На ряду с новыми должностными обязанностями он также остаётся руководителем НОУ Республиканской школы тренеров и судей по гимнастическим видам спорта. И сегодня, 8 июня, Тимур Абдувалиев отмечает свой день рождения. Коллектив ФГУ желает имениннику успехов на новом ответственном посту, процветания и крепкого здоровья.
Ранее должность генерального секретаря ФГУ на протяжении 16 лет занимала Гёзаль Филиппова. Сейчас она продолжает свою деятельность в качестве председателя технических комитетов по видам гимнастики. Также Гёзаль Филиппова является президентом технического комитета художественной гимнастики Азиатского Гимнастического Союза.