Badiiy gimnastika bo‘yicha kattalar va o‘smirlar uchun o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini tashkil qildi
O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi tomonidan badiiy gimnastika bo‘yicha kattalar va o‘smirlar uchun o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini tashkil qildi. Unda bir qator viloyatlardan jami 17 nafar sportchi ishtirok etmoqda. Bular safida terma jamoamizning asosiy tarkibi a’zolari Sabina Tashkenbayeva, Yekaterina Fetisova, Taxmina Ikromova, shuningdek xalqaro turnirlarda bir necha bor mamlakatimiz sharafini munosib himoya qilgan umidli gimnastikachi Yasmina Rahimova ham bor. Yangi mavsumda u senyorlar dasturi bo'yicha o'z chiqishlarini boshlaydi. Guruh mashqlariga kelsak, aynan hozirgi o'quv-mashg'ulot yig'ini jamoaning asosiy tarkibini aniqlashga yordam beradi. Gimnastikachilar federatsiyada yashaydilar va ovqatlanadilar, lekin ularga mashg'ulotlar uchun shart-sharoitlar yo'qligi sababli asosiy bazasida emas, balki sport maktablari va Gimnastika bo'yicha RO'SMM sport zalida mashg'ulotlar qilishlari kerak, bu erda badiiy gimnastika turi bilan shug'unlanish xalqaro talablarga javob bermaydi.
O‘quv-mashg‘ulot yig‘ini 5 dekabrga qadar davom etadi, 7-11 dekabr kunlari Samarqandda Oʻzbekiston kubogi boʻlib oʻtadi va  2021-yildagi Respublika miqyosidagi yakuniy turnir boʻladi.

УТС по художественной гимнастике
Федерация Гимнастики Узбекистана организовала учебно-тренировочный сбор для мастеров и юниоров по художественной гимнастике. В общей сложности, участие в нём принимают 17 спортсменок из ряда областей. В этом числе, члены основного состава сборной Сабина Ташкенбаева, Екатерина Фетисова, Тахмина Икромова, а также, перспективная гимнастка, не раз достойно представлявшая нашу страну на международных турнирах Ёсмина Рахимова. С нового сезона она начнёт свои выступления по программе сеньоров. Что касается групповых упражнений, то именно УТС поможет определить основной состав команды. Проживают и питаются гимнастки при федерации, а вот тренироваться вынуждены не на основной своей базе, по причине её отсутствия, а в спортивных залах при ДЮСШ и РЮШВСМ, где, к слову, условия не соответствуют международным требованиям для занятий художественной гимнастикой.
УТС продлится до 5 декабря, а уже с 7 по 11 декабря в Самарканде пройдёт Кубок Узбекистана и это будет финальный турнир республиканского масштаба в 2021 году.