Қитъа чемпионатида акробатларимиз томонидан 12 та мукофот қўлга киритилди
Ҳозиргина Қозоғистонда якунланган Sport акробатикаси бўйича Осиё чемпионати иштирокчилари таърифлаб бўлмайдиган ҳиссиётларни бошдан кечирдилар. Ҳаяжон, ҳаяжон, Илҳом, завқ. Бундан ташқари, буларнинг барчасини нафақат спортчилар ўзлари, балки ажойиб мусобақаларга гувоҳ бўлганларнинг барчаси ҳам бошдан кечирдилар. Мукофотлар тўрт ёш гуруҳида ўтказилди. Дастлабки икки кун сараланди, бу ерда 165 штатдан 7 kishi бўлган иштирокчилар иккита машқ бажаришлари керак еди - мувозанат ва динамик. Мамлакатдан фақат битта жамоа финалга чиқиши ва бирлаштирилган машқни намойиш етиши мумкин еди. Ва бу ерда медаллар учун кураш нолдан бошланди. Хўш, кутиш ва рейтингларни еълон қилиш пайтида янада ажойиб муҳит ҳукм сурди. Туйғулар баланд югурарди. 4 олтин ва 8 кумуш мукофотлари. Мана Ўзбекистон терма жамоасининг 12-Осиё чемпионатидаги иштироки натижаси!
туркум seniors 15 ёш ва ундан катта
1-ўрин-аралаш жуфтлик Пак Анастасия, Носиров Икромжон.
1-ўрин-еркаклар гуруҳи Ибрагимов Timur, Ҳафизов Дамир, Камолиддинов Диербек, Иброхимов Ҳикматулло.
туркум 13-19 ёш
1-ўрин-еркаклар гуруҳи Абдурахмонов Ислом, Турғунов Hasan, Баҳодиров Беҳрузбек, Нематов Жавохирбек.
2-ўрин-аралаш жуфтлик Янсупова Ясмина, Ғофуров Анваржон.
2-ўрин-аёллар гуруҳи Исамова Азиза, Мухторова Гулноза, Ергашева Солиха.
туркум 12-18 ёш
2-ўрин-Саидов Сардор, Муртазоқулов Давлатшоҳ, Давронов Жахонгир, Кабиров Samir еркаклар гуруҳи.
2-ўрин-аёллар гуруҳи Ҳанбабаева Езозахон, Пулатова Наргизахон, Казимирова Alina.
2-ўрин-аралаш жуфтлик Насивалиева Умида, Раимов Икромжон
11-16 ёш тоифаси
1-ўрин еркаклар жуфтлиги Каримов Асадбек, Аюбхонов Амин деди.
2-ўрин-аёллар жуфтлиги Турсунова Умида, Тўймуратова Меҳринигор.
2-ўрин-аёллар гуруҳи Тозҳибоева Фазилат, Мусурмонова Ойнур, Худойбердиева Нигинабон.
2-ўрин-аралаш жуфтлик Азатова Аидана, Худоиназаров Зҳаҳангир
Биз ҳар бир спортчи ва мураббийларни Дамир Шаипов, Евгения Лушникова, Анна Сергиенко, Рафиқ Шаипов, Бобур Худоибердев, Наргиза Қодирова, Фотима Камолова, Аибек Абдурахмонов, Хайрулла Жураев, Валерий Бабич, Галина Аблаеваларни халқаро майдонда Ўзбекистонни улуғлашга қўшган ҳиссалари учун самимий табриклаймиз.

12 наград завоевали наши акробаты на континентальном чемпионате
Непередаваемы эмоции испытали участники чемпионата Азии по спортивной акробатике только что завершившегося в Казахстане. Волнение, азарт, воодушевление, восторг. Причём, пережили всё это не только сами спортсмены, но и все те, кто стал свидетелем зрелищных соревнований. Розыгрыш наград проходил в четырёх возрастных группах. Первые два дня проходила квалификация, где участникам, которых, к слову, было 165 из 7 государств, необходимо было выполнить два упражнения - балансовое и динамическое. Лишь один состав от страны мог пробиться в финал и продемонстрировать комбинированное упражнение. И вот здесь уже борьба за медали начиналась с нуля. Ну а, ещё более невероятная атмосфера царила в момент ожидания и объявления оценок. Эмоции зашкаливали. 4 золота и 8 серебряных наград. Вот итог участия сборной Узбекистана в 12-м чемпионате Азии!
категория сеньоры 15 лет и старше
1 место - смешанная пара Пак Анастасия, Носиров Икромжон.
1 место - мужская группа Ибрагимов Тимур, Хафизов Дамир, Камолиддинов Диёрбек, Иброхимов Хикматулло.
категория 13-19 лет
1 место- мужская группа Абдурахмонов Ислом, Тургунов Хасан, Баходиров Бехрузбек, Нематов Жавохирбек.
2 место- смешанная пара Янсупова Ясмина, Гофуров Анваржон.
2 место- женская группа Исамова Азиза, Мухторова Гульноза, Эргашева Солиха.
категория 12-18 лет
2 место- мужская группа Саидов Сардор, Муртазокулов Давлатшох, Давронов Жахонгир, Кабиров Самир.
2 место- женская группа Ханбабаева Эзозахон, Пулатова Наргизахон, Казимирова Алина.
2 место- смешанная пара Насивалиева Умида, Раимов Икромжон
категория 11-16 лет
1 место мужская пара Каримов Асадбек , Аюбхонов Саид Амин.
2 место- женская пара Турсунова Умида, Тоймуратова Мехринигор.
2 место- женская группа Тожибоева Фазилат, Мусурмонова Ойнур, Худойбердыева Нигинабону.
2 место- смешанная пара Азатова Айдана, Худойназаров Жахангир
Мы горячо поздравляем каждого спортсмена и тренеров Шаипова Дамира, Лушникову Евгению, Сергиенко Анну, Шаипова Рафика, Худойбердыева Бобура, Кадырову Наргизу, Камолову Фатиму, Абдурахманова Айбека, Джураева Хайруллу, Бабич Валерия, Аблаеву Галину, за вклад в прославление Узбекистана на международной арене.