27-30 mart kunlari Germaniyaning Shtutgart shahrida EnBW DFB POKAL turniri bo'lib o'tadi
Germaniya Shtutgartida Sport gimnastikasi bo'yicha EnBW DTB POKAL xalqaro turniri boshlanadi. Unga Team Challenge va Apparatus Finals kiradi. Bugun erkaklar o'rtasida jamoaviy musobaqalar boshlanadi, natijada finalchilar alohida snaryadlarda aniqlanadi. E'tibor bering, reglamentga ko'ra, jamoani uchdan beshgacha sportchi tashkil qilishi mumkin, ammo faqat uchta eng yaxshi natija hisobga olinadi va har bir snaryad uchun mamlakatdan faqat bitta gimnastikachi finalga o'tishi mumkin. O'zbekistonni Azimov Abdulla, Ergashev Xabibullo, Jo'rayev Utkirbek, Islomov Xumoyun, Temirxonov Axrorxon ifodalaydi. Trenerlar: Abdusamatov Xusniddin va Galkin Yevgeniy. Sudya Masharipov Otabek. Ayollar musobaqasi ertaga boshlanadi. Bizdan: Amrillayeva Lobar, Aripova Dildora, Robijonova Odinaxon, Tursunbayev Solih. Murabbiy: Rakova Elvira, Kiyosya Oksana hakam. Jamoamizga omad tilaymiz!