Akrobat Madinaxon Rixsiboyeva Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlandi
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 8-mart arafasida “Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlash to‘g‘risida”gi farmonni imzoladi. Mamlakatimiz xotin-qizlarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning orzu-umidlarini ro‘yobga chiqarish, o‘z iqtidori va ibratli faoliyati bilan yoshlarga o‘rnak bo‘layotgan qizlarni har tomonlama rag‘batlantirish, turli soha va tarmoqlarda o‘z qobiliyat va imkoniyatlarini ro‘yobga chiqarishda muhim ahamiyat kasb etmoqda. g‘oya va tashabbuslari jamiyat hayotida faol, 28 nafar latif jins vakillari Zulfiya nomidagi mukofot bilan taqdirlandi.
G‘oliblar qatorida sport akrobatikasi bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi, xalqaro toifadagi sport ustasi Madinaxon Rixsiboyevaning ham borligi O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi uchun katta quvonch bo‘ldi.
Madinani ushbu yuksak davlat mukofoti bilan chin qalbimizdan tabriklab, muvaffaqiyatlari davom etishini tilab qolamiz.

Акробатка Мадинахон Рихсибоева удостоена государственной премии имени Зульфии
В канун 8 марта Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев подписал Постановление "О награждении государственной премией имени Зульфии". В целях поддержки женщин нашей страны, осуществления их надежд и устремлений, достойного стимулирования девушек, которые своим талантом и образцовой деятельностью являются примером для молодежи, реализуют свои способности и возможности в разных сферах и отраслях, выдвигают на основе своих глубоких знаний и высокого интеллектуального потенциала важные идеи и инициативы, проявляют активность в общественной жизни, премией имени Зульфии награждены 28 одарённых представительниц прекрасного пола.
Большой радостью для Федерации Гимнастики Узбекистана стало, что в числе лауреатов и член сборной команды Узбекистана по спортивной акробатике, мастер спорта международного класса Мадинахон Рихсибоева.