Boryana Kalein 2021 yilgi Yevropaning eng yaxshi gimnastikachisi deb topildi
Bolgariyalik gimnastikachi Boryana Kalein 2021-yilda Yevropaning eng yaxshi gimnastikachisi deb topildi. Bu haqda Bolgariya radiosi xabar bermoqda.
Kalain 97 746 ovoz to‘pladi va isroillik Olimpiya chempioni Lina Ashram va rossiyalik Tokio kumush medali sovrindori Dina Averinadan ustun keldi. Kalainning orqasida 2022 yilgi Olimpiadaning bronza medali sovrindori - belaruslik Alina Gornosko bor edi.
Kalain 2021 yilda Gran-pri bosqichlari, Jahon kubogi g'olibi bo'ldi, shuningdek, Varnada (Bolgariya) bo'lib o'tgan Evropa chempionatining kumush medalini qo'lga kiritdi.
2021-yilda Boryana Kalein Tokio Yozgi Olimpiada o‘yinlarida Bolgariya sharafini himoya qilgan va shaxsiy ko‘pkurashda 5-o‘rinni egallagan.

Боряна Калейн признана лучшей гимнасткой Европы 2021 года
Болгарская гимнастка Боряна Калейн признана лучшей гимнасткой Европы по итогам 2021 года. Об этом сообщает «Радио Болгария».
Калейн набрала 97 746 голосов и обошла олимпийскую чемпионку Линой Ашрам из Израиля, а также серебряную медалистку Игр в Токио, россиянку Дину Аверину. Позади Калейн осталась и бронзовый призёр Олимпиады-2022 — Алина Горносько из Беларуси.
Калейн в 2021 году становилась многократным призёром этапов Гран-при, Кубка мира, а также завоевала серебро чемпионата Европы в Варне (Болгария).
В 2021 году Боряна Калейн представляла Болгарию на летних Олимпийских играх в Токио и заняла 5-е место в личном многоборье.