Taxmina Ikromovaning jahon chempionatidagi debyuti
Kitakyushu shahrida badiiy gimnastika bo‘yicha jahon chempionati davom etmoqda. Afsuski, bizning Taxmina Ikromova unda ishtirokini yakunladi. 68 nafar gimnastikachi o‘rtasida ko‘pkurash bahslarida u 29 natija ko‘rsatdi.
Ta'kidlash joizki, Taxmina ushbu darajadagi musobaqada ilk bor ishtirok etdi, qolaversa, u O'zbekiston sharafini himoya qilgan yagona sportchi va bu qo'shimcha majburiyatlarni yuklaydi.
Shunga qaramay, natija yomon emas va olqishlarga loyiq.
Ushbu musobaqada dastur bo'yicha uchta etakchi: 1-o'rin - Dina Averina (Rossiya), 2-o'rin - Arina Averina (Rossiya) va 3-o'rin - Alina Gornosko (Belarus).

Дебют Тахмины Икромовой на чемпионате мира
В Китакюсю продолжается чемпионат мира по художественной гимнастике. К сожалению, наша Тахмина Икромова завершила в нём своё участие. В многоборье среди 68 гимнасток она показала 29 результат.
Стоит отметить, что в турнире такого ранга Тахмина выступала впервые, более того, она единственная, кто представлял сейчас Узбекистан и это накладывает дополнительные обязательства. Тем не менее, итог неплохой и достоин аплодисментов.
Тройка лидеров в этом виде программы: 1 место - Дина Аверина (Россия), 2 место - Арина Аверина (Россия) и 3 место - Алина Горносько (Беларусь).