Batut va akrobatik yo'lda sakrashchilar o'rtasida musobaqalar boshlandi. 17 yoshdan oshgan sportchilar o‘rtasida mamlakat chempionati ikki tayanch – Respublika olimpiya zaxiralari kolleji qoshidagi batut va Namangan shahridagi trekda o‘tkazilmoqda.
Bugun esa akrobatik trek dasturiga ko‘ra eng kuchlilar aniqlandi. Qizlar o‘rtasida farg‘onalik Rayhona Tursunalineva peshqadam bo‘ldi. Undan keyin Namangan vakili Shahzoda Umarova Dilnoza Azizovaning kuchli uchligini yakunladi.
Erkaklar o‘rtasidagi musobaqada namanganlik Umarxon Asqarov birinchi o‘rinni egalladi. Kumush Quvaning Muhamadrizo Abduppatayevga nasib etdi. Uchinchi o‘rin Quvaning Samandar Akbarov jamoasiga nasib etdi.
Ertaga Toshkentda batutda sakrashchilar yakunlarini sarhisob qiladi va barcha ishtirokchilarni taqdirlash marosimi bo'lib o'tadi chempionat.

К розыгрышу наград в республиканском чемпионате приступили прыгуны
Начались соревнования у прыгунов на батуте и акробатической дорожке. Чемпионат страны среди спортсменов старше 17 лет проходит на двух базах - трамполин в Республиканском колледже олимпийского резерва, а дорожка в Намангане.
И сегодня же определились сильнейшие по программе акробатической дорожки. Лидером среди девушек стала Райхона Турсуналинева из города Фергана. Вслед за ней представительница Намангана Шахзода Умарова и замкнула тройку Дилноза Азизова.
Верхнюю строчку турнирной таблицы у мужчин занял Умархон Аскаров из Намангана. Серебро досталось Мухамадризо Абдуппатаеву, Кува. Третье место у Самандара Акбарова, Кува.
Завтра в Ташкенте подведут итоги прыгуны на батуте и состоится церемония награждения всех участников чемпионата.