Tahmina Ispaniya Gran-pri shohsupasida
Ispaniyaning Marbella shahrida shu hafta oxirida badiiy gimnastika bo'yicha Gran-pri bo'lib o'tdi. Turnir sayyoramizning eng kuchli sportchilarini to'pladi, ular keyingi oydan boshlab jahon Kubogi seriyasida raqobatni boshlaydilar. Aytgancha, ushbu Olimpiya tsiklida ushbu seriya yana litsenziya maqomiga ega bo'ladi, ammo bu yil emas. Ma'lumki, 2025 yildan boshlab barcha gimnastikachilar yangi qoidalarga muvofiq harakat qilishadi va shunga muvofiq mashqlar ham tuziladi. Ispaniyada bo'lib o'tgan turnirda ishtirokchilar vazifalarni qanday bajarayotganliklarini ko'rsatdilar. Ko'p kurash yakunlari bo'yicha Liliya Vlasova tarbiyalanuvchisi uchinchi natija bilan barcha 4 turni bajardi, jami 111,65 ball to'pladi. Finalda Tahmina uchta tur bilan ishtirok etdi. Va agar u halqa va klublar bilan poydevorga etib bormagan bo'lsa, unda to'p bilan mashq qilishda Ikrоmova kumush medalni qo'lga kiritdi. Hakamlar brigadasiga muvaffaqiyatli kirgan gimnastikachimiz, uning ustozi va Mayya Filippovani tabriklaymiz. Tahmina uchun navbatdagi start Bolgariyadagi jahon Kubogi seriyasining birinchi bosqichi bo'ladi.