Bugun Italiyaning Pesaro shahrida badiiy gimnastika bo'yicha Jahon kubogi seriyasining final bosqichida sovrinlarni o'tkazish marosimi boshlandi. 31 davlatdan kelgan ishtirokchilar va O‘zbekiston vakillaridan Tahmina Ikromova hamda guruh mashqlarida jamoa: Shaxzoda Ibragimova, Nargiza Jumaniyozova, Mumtoza Isxakzoda, Nilufar A’zamova, Mariya Pak va Xurshida Abduraufova. Bir kun avval qizlarimiz mashg‘ulot o‘tkazdi va platformani sinovdan o‘tkazdi. G‘ozal Filippova va Taliya Abduramanova kabi hakamlar uchun esa seminar mashg‘ulotlari o‘rin olgan.
3-iyun
12:30 Shaxsiy dastur. Har tomonlama (halqa, to'p)
18:30 Guruh mashqlari. Ko'p bo'ylab (5 halqa).
4-iyun
12:30 Shaxsiy dastur. Har tomonlama (klublar, lenta)
18:10 Ochilish marosimi
18:55 Guruh mashqlari. Butun atrofda. (to'plar / lentalar)
20:35 Shaxsiy dastur va guruh mashqlarida ko'pkurash + 2022 yilgi Jahon chempionati seriyasini taqdirlash.

Заключительный этап серии Кубков мира стартовал в Пезаро
Сегодня в итальянском Пезаро начинается розыгрыш наград в заключительном этапе серии Кубков мира по художественной гимнастике. Среди участниц из 31 страны и представительницы Узбекистана Тахмина Икромова и команда в групповых упражнениях: Шахзода Ибрагимова, Наргиза Джуманиязова, Мумтоза Исхакзода, Нилуфар Аъзамова, Мария Пак и Хуршида Абдурауфова. Накануне наши девочки провели тренировки и опробование помоста. А для судей, в числе которых Гёзал Филиппова и Талия Абдураманова, программа мероприятий включила и семинар.
3 июня
12:30 Индивидуальная программа. Многоборье (обруч, мяч)
18:30 Групповые упражнения. Многоборье  (5 обручей).
4 июня
12:30 Индивидуальная программа. Многоборье (булавы, лента)
18:10 Церемония открытия
18:55 Групповые упражнения. Многоборье. (мячи/ленты)
20:35 Награждение многоборья в индивидуальной программе и групповых упражнениях + награждение Серии Кубков Мира 2022.